na lata 2021-2025

Oddziały przedszkolne otrzymały dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Priorytet 3, którego całkowita kwota wyniosła 3.000,00 zł, w tym:
- wsparcie finansowe z programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - 2.400,00 zł,
- finansowy wkład własny GMT - 600,00 zł.

Głównym zadaniem wieloletniego programu o nazwie "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" jest tworzenie warunków do rozwoju czytelnictwa wszystkich Polaków czytających i nieczytających tak, by każdy miał równy i demokratyczny dostęp do wiedzy i uczestnictwa w kulturze książek. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci w wieku przedszkolnym.
Dofinansowanie, które otrzymaliśmy zostało przeznaczone na zakup książek dla oddziałów przedszkolnych.