"Ognisko misyjne" działające w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci poprzez pomoc duchową i materialną wspomaga misjonarzy, a także dzieci z krajów misyjnych. W ramach formacji uczestniczyliśmy w Kongresach Misyjnych w Tczewie oraz w Krakowie Łagiewnikach. Nasze spotkania odbywają się raz na dwa tygodnie (w czwartek). Spotykamy się zarówno w szkole jak i w kościele. W czasie spotkań otaczamy naszą modlitwą misjonarzy, a także poznajemy sytuację dzieci w krajach misyjnych. Na spotkania "Ogniska misyjnego" zapraszamy wszystkich, którzy chcą, aby Ewangelia była głoszona aż po krańce ziemi.

Choć misjonarze przez wieki
swoją misję spełniają
to wciąż są jeszcze ludzie,
którzy na nich czekają.

Ognisko Misyjne

Różańce misyjne - prace wykonane przez uczniów klas I-III

ADOPCJA SERCA

Jako szkoła podjęliśmy "Adopcję serca". Jest to akcja, która polega na przyjęciu duchowej i materialnej odpowiedzialności za osierocone dziecko afrykańskie. Nasza afrykańska "córeczka" ma na imię Nduwayezu. Uczniowie naszej szkoły co miesiąc przynoszą ofiarę w wysokości 20gr. Zebrana kwota 60zł co miesiąc wysyłana na misje zapewnia "naszej córeczce" całomiesięczne utrzymanie, opiekę medyczną, naukę w zakresie szkoły podstawowej, a po jej ukończeniu także zdobycie zawodu. W ten sposób dzieci nie tylko pomagają w realny sposób afrykańskiej koleżance, ale uczą się także wrażliwości i umiejętności dzielenia się z potrzebującymi.

Nasza afrykańska 'córeczka' Nduwayezu