PLAN PRACY KLASOWEGO ZESPOŁU NAUCZYCIELSKIEGO
DLA KLAS 0-III

Cele i zadania klasowego zespołu nauczycielskiego:

• Wybór zestawów programów nauczania dla danego oddziału z uwzględnieniem możliwości rozwoju uczniów oraz jego modyfikowania w miarę potrzeb.

• Zapoznanie się z trudnościami dydaktyczno-wychowawczymi uczniów oraz ich zespołowe rozwiązywanie.

• Współpraca w celu ułatwienia uczniom osiągnięcia sukcesu - ustalenie indywidualnego programu dla uczniów z trudnościami dydaktycznymi i wychowawczymi.

• Diagnozowanie i usprawnianie wewnątrzszkolnego systemu oceniania i szkolnego programu wychowawczego.

• Ustalenie i realizacja doraźnych zabiegów wychowawczych w odniesieniu do zespołu klasowego oraz pojedynczych uczniów - STUDIUM PRZYPADKU.

• Organizacja i udział w szkolnych i międzyszkolnych konkursach wiedzy.

• Doskonalenie swojej pracy poprzez konsultacje, wymianę doświadczeń, opracowanie narzędzi badawczych.

• Analizowanie wyników badania osiągnięć uczniów.

• Wspieranie nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy.

Zebrania nauczycieli tworzący klasowy zespół nauczycieli odbywają się stosownie do potrzeb - przynajmniej 3 razy w ciągu roku szkolnego.
Dokumentację pracy klasowego zespołu nauczycieli stanowi teczka zawierająca plan pracy zespołu (zadania ogólne i szczegółowe), zestaw programów nauczania, zalecenia pedagoga dotyczące dostosowania wymagań dydaktyczno - wychowawczych wobec uczniów, tematykę i wnioski ze spotkań zespołu oraz inne informacje związane z realizacją zadań zespołu.

Tematyka spotkań zespołu, konkursów wiedzy, zawodów sportowych,
imprez klasowych i innych zadań w klasach 0-III
w roku szkolnym 2012/2013

W klasach 0 - III prowadzane są innowacje pedagogiczne:

• kl. IIc i kl. Ia - "Wędrujemy z Mądralą przez kraje Europy" (Program autorski) - I.Kwiatkowska, A.Wojciechowska
  • kl. IIIa - "Toruń - moje miasto" - edukacja regionalna - B.Marcinkowska
  • kl. Ib - "Innowacja pedagogiczna polegająca na wprowadzaniui konstruowaniu gier i zabaw matematycznych" - E.Puszkiewicz
  • kl. Ic - "Innowacja pedagogiczna z wykorzystaniem łamigłówek i zabaw logicznych" - M.Obremska
  • kl. "0" - "Program edukacji europejskiej - Razem do Europy" - B.Lewicka
  • kl. IIb - "Innowacja z zakresu edukacji polonistycznej - Kolorowa ortografia" - A.Miszewska
  • kl. IIc - Innowacja pedagogiczna - "Potrafię odtwarzać i tworzyć sztukę" - M.Kosacka-Mińkowska
  • oddział przedszkolny "0a, 0b" i kl. Id - "Origami jako wszechstronna metoda rozwoju dziecka: - pobudzanie twórczej aktywności manualnej dziecka, - wyrabianie u dzieci gotowości do podjęcia nauki szkolnej" - K.Weręgowska, M.Wasilewska, B.Lewicka

W roku szkolnym 2013/2013 w klasach I-III będziemy realizowany program nauczania dla I etapu - edukacji wczesnoszkolnej "Szkoła na miarę", który został opracowany z wykorzystaniem programu Wydawnictwa Nowa Era - Program nauczania dla I etapu edukacji wczesnoszkolnej "Szkoła na miarę".