PLAN PRACY KLASOWEGO ZESPOŁU NAUCZYCIELSKIEGO
DLA KLAS IV-VI

Cele i zadania klasowego zespołu nauczycielskiego:

• Wybór zestawów programów nauczania dla danego oddziału z uwzględnieniem możliwości rozwoju uczniów oraz jego modyfikowania w miarę potrzeb.

• Zapoznanie się z trudnościami dydaktyczno-wychowawczymi uczniów oraz ich zespołowe rozwiązywanie.

• Współpraca w celu ułatwienia uczniom osiągnięcia sukcesu - ustalanie indywidualnego programu dla uczniów z trudnościami dydaktycznymi i wychowawczymi.

• Podejmowanie działań na rzecz kontrolowania procesu integrowania treści międzyprzedmiotowych.

• Diagnozowanie i usprawnianie wewnątrzszkolnego systemu oceniania i szkolnego programu wychowawczego.

• Ustalanie i realizacja doraźnych zabiegów wychowawczych w odniesieniu do zespołu klasowego oraz pojedynczych uczniów - studium przypadku.

• Organizowanie olimpiad i konkursów wiedzy.

• Doskonalenie pracy nauczycieli poprzez wymianę doświadczeń, lekcje koleżeńskie, opracowywanie narzędzi badawczych.

• Analizowanie wyników badania osiągnięć uczniów.

• Wspieranie nauczycieli ubiegających się o stopień awansu zawodowego.

Zebrania nauczycieli tworzących klasowy zespół nauczycielski odbywają się stosownie do potrzeb - przynajmniej 4 razy w ciągu semestru.
Dokumentację pracy klasowego zespołu nauczycielskiego stanowi teczka, zawierająca plan pracy zespołu (zadania ogólne i szczegółowe), zestaw programów nauczania, zalecenia pedagoga dotyczące dostosowywania wymagań dydaktyczno-wychowawczych wobec uczniów, tematykę i wnioski ze spotkań zespołu oraz inne informacje związane z realizacją zadań zespołu.

Kalendarz konkursów wiedzy, zawodów sportowych,
imprez klasowych i innych zadań w klasach IV-VI
w roku szkolnym 2012/2013