SKKT nr 26 rozpoczęło działalność w SP 32 w roku 2001. Dzieci brały udział w licznych imprezach, rajdach, zlotach i wycieczkach organizowanych przez OM PTTK w Toruniu. Uczestniczyliśmy w konkursach, programach artystycznych, grach sportowych itp. w których dzieci odnosiły liczne sukcesy i zdobywały wysokie miejsca.

Przykładowe imprezy szkolnego koła SKKT:

• "Wycieczka krajoznawcza do rezerwatów modrzewia polskiego" - nagroda dla najaktywniejszych kół

• "Zlot pieczonego ziemniaka" - w Ciechocinku
    Członkowie naszego SKKT 26, okazali się zwycięzcami konkursów:
    • Konkurs na hasło - slogan - wygrała Paulina Rudnicka
    • Konkurs na rzeźbę z ziemniaka - III miejsce Jakub Gerc za "Smoka", III miejsce Michał Pawlik za "Pana z psem"
    • Konkurs na program artystyczny - II miejsce grupa świetlicowa

• "Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć" - wycieczka na Podgórz.
    Autorem hasła które przyświecało tej wycieczce był Michał Pawlik, a brzmiało ono następująco:

"Na Podgórzu fajnie jest,
    wszystkie dzieci bawią się.
    Tutaj bunkry i zamczyska
    dzieci zwiedzać mogą z bliska."

• Wycieczka przyrodnicza do Kępy Bazarowej.
    Podczas wycieczki obserwowaliśmy rezerwat przyrody chroniący ciekawe przykłady flory i fauny, występujące na obszarach zalewowych, wzbogaciliśmy wiadomości o drzewach i innych roślinach porastających Kępę Bazarową.

• Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć

Z Kępy Bazarowej udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 1, na podsumowanie wyników konkursu "Moje trofeum leśne".

Nasi zwycięzcy:
    • Paulina Rakowska - II miejsce ("Pamiętaj o zwierzętach")
    • Pola Przyziółkowska - IV miejsce ("Dzika kaczka w wodzie")
    • Damian Chojnacki - IV miejsce ("Kulfon")
    • oraz Kacper Wojciechowski ("Prezent od niedźwiadka"), Paulina Krause ("Bukiet Jesienny"), Beata Kozakiewicz ("Wesoły grzyb"), Patrycja Borowska ("Zapasy jeża")