WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ

AIESEC

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. W ramach tej współpracy, w dniach 4-8 lutego br. w naszej szkole obecne były dwie studentki - Christina i Viani - z Indonezji oraz student - Mohammed - z Egiptu. Na co dzień studenci kierunków prawa, administracji i inżynierii, w czasie wizyty w naszej szkole przyjęli rolę nauczycieli oraz przewodników po swoich krajach i kulturach. Codziennie przez pięć dni, na lekcjach języka angielskiego można było usłyszeć informacje o krajach, z których przyjechali do nas goście, dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat egzotycznych języków, zwyczajów, jedzenia, klimatu, a także obejrzeć zdjęcia i filmy przedstawiające najciekawsze zakątki Indonezji i Egiptu.

Harmonogram pobytu gości został zorganizowany w taki sposób, aby każda klasa, począwszy od zerówek, aż po klasy szóste, miała okazję spotkania się z przynajmniej jednym gościem. Uczniowie przekonali się, jak przydatna jest nauka języka angielskiego do porozumiewania się z osobami z innych krajów, a także mogli osobiście doświadczyć różnic kulturowych, jakie dzielą nasz kraj oraz Indonezję i Egipt. Szczególną popularnością wśród uczniów cieszyło się pisanie własnych imion w języku arabskim, w czym niestrudzenie pomagał im Mohammed. Jednakowo atrakcyjne okazały się również opowieści i zdjęcia Christiny oraz Viani dokumentujące pływanie z delfinami i małymi rekinami w Indonezji, a także prezentacja indonezyjskiego tańca. Dużym zaskoczeniem dla uczniów był również fakt, że zarówno studentki z Indonezji, jak i gość z Egiptu, po raz pierwszy w swoim życiu mieli do czynienia z ujemną temperaturą, śniegiem, wysokimi butami oraz czapką i rękawiczkami.

Jeszcze kilka tygodni po wizycie, w szkole dało się słyszeć rozmowy uczniów, którzy wspominali ciekawe lekcje ze studentami z zagranicy. Dzięki nowej formie współpracy z zagranicą zapoczątkowanej w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice z pewnością wzbogacili się o nowe doświadczenia i wiedzę. Podsumowując, wizyta gości z AIESEC'u była nowym, lecz niewątpliwie bardzo pozytywnym doświadczeniem dla całej społeczności szkolnej.

Kliknij na miniaturce zdjęcia, żeby powiększyć.

Goście z Indonezji i Egiptu - Christina, Viane, Mohammed - współpraca z AEISEC