Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami obcować nie chce - na jeden żywot jest skazany.
(B. Wawrzyniak)

BLOG BIBLIOTEKI SP32

Godziny otwarcia biblioteki
Dzień Godziny
(56)6484507 w.832

Biblioteka gromadzi następujące rodzaje zbiorów:

• książki
  • czasopisma
  • filmy video
  • płyty CD
  • kasety magnetofonowe

Główne zadania biblioteki:

• gromadzenie i opracowanie księgozbioru
  • udostępnianie zbiorów
  • działalność informacyjna
  • prowadzenie lekcji z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej
  • upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów
  • organizowanie konkursów i wystaw
  • współpraca ze środowiskiem szkolnym i pozaszkolnym

Nasza biblioteka znajduje się w skrzydle A na drugim piętrze budynku szkoły. Zajmuje obszerny lokal o powierzchni 180 metrów kwadratowych, składający się z estetycznie i funkcjonalnie urządzonej wypożyczalni i czytelni.
Każdy użytkownik, zarówno małe dziecko jak i dorosły, znajdzie w niej interesujące i użyteczne dla siebie materiały. Może to zrobić samodzielnie, gdyż dostęp do niemal trzynastotysięcznego księgozbioru jest swobodny.
Nietypowe ustawienie regałów i czytelne ich opisanie, sprawia, że w bibliotece pojawia się wielu czytelników, zwłaszcza młodych, u których wytwarza się pożyteczny nawyk poszukiwania książek.

Obecnie nasza biblioteka oferuje:

• pełen zestaw lektur szkolnych
  • ciekawe pozycje z literatury pięknej (kolorowe baśnie i bajeczki dla najmłodszych, najpoczytniejsze powieści oraz klasykę i poezję dla starszych)
  • bogaty księgozbiór naukowy (słowniki, leksykony, encyklopedie) i popularnonaukowy, obejmujący wszystkie dziedziny wiedzy (szczególnie imponujący jest dział historyczny, a w nim biblioteczka związana z patronem szkoły Armią Krajową)
  • czasopisma fachowe i rozrywkowe oraz prasę codzienną
  • filmowe adaptacje lektur szkolnych, filmy dla młodzieży i interesujące programy popularnonaukowe
  • programy komputerowe

Zbiory w naszej bibliotece są skomputeryzowane. Czytelnia posiada dwa komputery z drukarką, gdzie uczniowie mają dostęp do Internetu. Oprócz tego biblioteka wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny i dwie kserokopiarki.

KRONIKA BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 32

2011/2012

2010/2011

Prezentacja - lekcja biblioteczna "Skąd przyszła do nas choinka?"

Sprawozdanie z Ogólnopolskich Wyborów Książek