W naszej szkole funkcjonują oddziały sportowe:
  • kl.IV-VI oddział o profilu pływanie klasy
  • VII-VIII oddział o profilu kolarstwo/wioślarstwo
Uczniowie rozwijają swoje pasje podczas zajęć sportowych w wymiarze 6 godz. tygodniowo oraz podczas treningów specjalistycznych prowadzonych w klubach sportowych (klasy VII-VIII).

Uczniowie osiągają znaczące sukcesy sportowe poparte medalami zawodów wojewódzkich, ogólnopolskich oraz mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych żak, młodzik, junior młodszy.

Współpracujemy z AZS UMK sekcja wioślarska i Copernicus Akademia Kolarstwa Michała Kwiatkowskiego.

Zajęcia z uczniami prowadzą wykwalifikowani trenerzy dyscyplin sportowych.
Trenerzy:
  • Pływanie: Maria i Sławomir Prędcy
  • Kolarstwo: Sławomir Baliński, Marcin Miętki
  • Wioślarstwo: Radosław Krymski
Rekrutacja do oddziałów sportowych odbywa się w zgodnie z harmonogramem w terminie kwiecień-lipiec każdego roku szkolnego i ma charakter otwarty.

Oddziały sportowe SP32
Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć

Sportowe podsumowanie sezonu 2020 roku

Osiągnięcia sportowe uczniów oddziałów sportowych o profilu pływanie w roku szkolnym 2019/2020

Tegoroczny sezon zawodów wioślarskich ze względu na pandemię przysporzył naszym zawodnikom dużo niewiadomych. Mimo wszystkich niedogodności, które napotkali na swojej drodze, uczniowie wykazali się ogromną determinacją, silną wolą i chęcią rywalizacji na arenie krajowej.
Pierwszym startem sezonu, a zarazem pierwszym w ich karierze sportowej, był udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w dniach 12-13.09.2020r. na torze regatowym w Kruszwicy. Nasi uczniowie udowodnili, że trud włożony w treningi nie poszedł na marne i zajęli następujące miejsca:

II miejsce w czwórkach podwójnych dziewcząt:
Nicola Lewandowska, Julia Graczkowska, Zofia Przedmojska.

IV miejsce w czwórkach podwójnych ze sterniczką dziewcząt:
Nikola Norkowska, Zuzanna Kisiel, Natalia Karpińska, Ster Julia Wachnicka.

V miejsce w czwórkach podwójnych ze sternikiem chłopców:
Piotr Mikielewicz, Ster Julia Wachnicka.

Ogromny pech spotkał naszą czwórkę podwójną chłopców, która mimo prowadzenia w wyścigu, ze względu na trudne warunki atmosferyczne nie była w stanie ukończyć biegu. W składzie tej osady wiosłowali: Kacper Tymuła, Jakub Biegniewski, Mikołaj Kowalski oraz tegoroczny absolwent Adrian Adamski.

Zawodnicy nie musieli długo czekać na kolejne zawody, ponieważ tydzień później, tj. 19-20.09.2020r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Gdańsku. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces wracając z workiem medali oraz zwycięstwem w punktacji generalnej zawodów.

Złote medale zdobyli: Julia Graczkowska, Nicola Lewandowska, Zofia Przedmojska, Jakub Biegniewski, a podwójne zwycięstwo odnieśli Kacper Tymuła oraz Mikołaj Kowalski.

Srebrne medale zdobyli: Nikola Norkowska, Natalia Karpińska, Julia Wachnicka, Julia Graczkowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz życzymy sukcesów w dalszej swojej karierze sportowej. Uczniowie udowodnili także, że można pogodzić naukę z uprawianiem sportu na wysokim poziomie.

Sportowe podsumowanie sezonu 2019 roku

W wakacje nie próżnowali nasi sportowcy. Uczniowie klas sportowych uzyskali niesamowite rezultaty, co dowodzi, że łączenie nauki można pogodzić z uprawianiem sportu na wysokim poziomie. W Mistrzostwach Polski Młodzików po medale z najcenniejszego kruszcu sięgnęli wszyscy zawodnicy uczący się w obecnej 8A i tak:
  • Ola Barańska została Mistrzynią Polski w konkurencji dwójek podwójnych Dziewcząt, drugie miejsce w tej konkurencji zdobyła absolwentka Gabrysia Dąbrowska,

• Nikola Wyrzykowska, Wiktoria Lewandowska, Amelia Narożniak wraz z naszą ubiegłoroczną absolwentką Kingą Stałęgą wygrały deklasując rywalki na czwórce podwójnej Dziewcząt,

• Igor Osiński, Łukasz Głowa, Igor Grygiel, Szymon Raś i Martin Weichhaus wsparci m.in. naszym byłym uczniem Jakubem Wielgusem wygrali prestiżową konkurencję ósemki ze sternikiem Chłopców.
Należy wspomnieć, że te 4 osady wygrały również klasyfikację drużynową Mistrzostw Polski.

Natomiast absolwenci 8A rocznik 2004 reprezentowali szkołę, klub i województwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (ranga Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych). Zawodnicy rocznikowo najmłodsi w stawce kompletnie bez respektu walczyli z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Największy sukces zdobywając złoty medal uzyskały Ola Kocińska i Alicja Gębicka w konkurencji czwórek ze sterniczką Juniorek Młodszych.

Srebro w męskiej odmianie tej konkurencji po pasjonującym finiszu padło łupem Mateusza Kozłowskiego przegrywając złoto o zaledwie 0,33s. Przy biegu trwającym prawie 7 minut ta różnica jest praktycznie niezauważalna.

Tuż obok podium na 4 miejscu rywalizację w czwórkach podwójnych ze sternikiem ukończył Karol Koprowski. Pechowo na 5 miejscu do mety dopłynęła ósemka, która wygrywając eliminacje była murowanym kandydatem do medalu. Niestety awaria sprzętu tuż po starcie zniweczyła trud przygotowań do tego najważniejszego startu w sezonie. W składzie tej osady płynęli: Mateusz Kozłowski, Konrad Dylewski, Krzysztof Tomczuk, Cezary Bajeński. Ta ostatnia dwójka była 7 w konkurencji dwójki bez sternika.

Na słowa uznania zasługują: Maks Kardas, Robert Szkopiński, Karol Koprowski, którzy byli ostatecznie 6 na mecie w bardzo silnie obsadzonej konkurencji czwórki bez sternika juniorów młodszych, ale w gronie finalistów byli najmłodszymi zawodnikami co stanowi bardzo dobry prognostyk na kolejny sezon.

Te wyniki przyczyniły się do wywalczenia II miejsca w klasyfikacji klubowej Olimpiady, a także pierwszego w kategorii województw.

Gratulujemy zawodnikom, a także trenerom współpracującym z SP32 - Szymonowi Wiśniewskiemu i pracującej z nimi w klubie Pani Agnieszce Robaszkiewicz.

Sportowe podsumowanie sezonu 2018 roku

Klasy sportowe o profilu wioślarskim w ubiegłym roku udowodniły, iż umożliwienie im nauki połączonej z uprawianiem sportu przynosi już pierwsze wymierne korzyści. Osady AZS UMK Toruń z uczniami Szkoły Podstawowej nr 32 na Mistrzostwach Polski Młodzików zdobyły trzy brązowe medale, jedno pechowe IV miejsce i jedno V.

Na najniższym stopniu podium stanęli:
  • 4x+DZ Monika Kowalczyk SP32, Zofia Malinowska SP11, Weronika Zelmańska, Alicja Gębicka i sternik Karol Koprowski (wszyscy SP32),
  • 2xCH Filip Jaworski, Mateusz Kozłowski SP32,
  • 4x+CH Konrad Dylewski SP32, Stanisław Malinowski, Cezary Bajeński SP32, Jakub Krawczyk, sternik Amelia Pawłowska.
Czwarte miejsce zajęła 4xDZ w składzie Gabrysia Dąbrowska, Kinga Stałęga, Julia Szwabowicz, Aleksandra Kocińska (wszystkie SP32).

Piąte miejsce zajęli chłopcy z konkurencji 4xCH w składzie Robert Szkopiński, Maksymilian Kardas, Karol Koprowski, Jakub Wielgus (wszyscy SP32).

Warto dodać, iż w śród prawie 40 startujących klubów młodzicy AZS UMK Toruń z 17 punktami zajęli III miejsce w punktacji łącznej. Pierwsze dwa miejsca z 19 punktami zajęły kluby z Poznania i UKS 6 Gdańsk.

Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ponownie nasi Uczniowie obecnej klasy 8A odegrali kluczowe role. Ósemka Dziewcząt, w składzie której wiosłowały m.in. Alicja Gębicka, Aleksandra Kocińska, Weronika Zelmańska, Kinga Stałęga, Gabriela Dąbrowska, Monika Kowalczyk, Julia Szwabowicz wygrały tę konkurecję.

Natomiast Panowie na czwórce ze sternikiem w składzie: Konrad Dylewski, Krzysztof Tomczuk, Robert Szkopiński, Maksymilian Kardas, Karol Koprowski - stanęli na najniższym stopniu podium. Tuż za podium znalazł się Mateusz Kozłowski, który na dwójce zajął IV miejsce, a na jedynce w swoim debiucie w tej prestiżowej konkurencji przypłynął na metę piąty.

Rok zakończyliśmy Mistrzostwami Województwa na ergometrze. Dla uczniów klasy 7A był to debiut na tak poważnych zawodach. Nasi zawodnicy znów odegrali kluczowe role. Alicja Gębicka zajęła II, a Kinga Stałęga III miejsce. Natomiast wśród Chłopców Konrad Dylewski był czwarty, a Mateusz Kozłowski piąty.