SZKOLNE KOŁO PCK

Szkolne Koło PCK skupia uczniów z klas IV-VI. Opiekunem jest nauczycielka przyrody Marzena Rybicka. Koło zajmuje się działalnością prozdrowotną i charytatywną.
W latach 2010-2012 uczniowie biorą udział w programie Comenius "Nasz świat w naszych rękach". W ramach tego programu dokonują obserwacji rozkładu różnych substancji w środowisku oraz sporządzają dokumentację opisową i fotograficzną.
Członkowie koła aktywnie włączają się też do działań związanych z promowaniem zdrowego odżywiania. Przygotowują dni warzyw ("Urodziny marchewki") i owoców ("Śliwkowy raj") w szkole.
Co roku zbierają pokarm dla zwierząt z Miejskiego Schroniska w Toruniu oraz biorą udział w spotkaniach z pracownikami schroniska.
Ważnym elementem pracy koła jest też doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkole powstała mini drużyna ratownictwa medycznego.