STATUS PRAWNY

Pełna nazwa szkoły brzmi: Szkoła Podstawowa Nr 32 im. Armii Krajowej, zwana dalej szkołą.

Szkoła jest publiczną oœmioletnią szkołą podstawową, jej ukończenie umożliwia kontynuację nauki na ponadpodstawowym etapie kształcenia.

Siedzibą szkoły jest budynek przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 11 w Toruniu.

Szkoła nosi imię Armii Krajowej.

Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Miasta Toruń, a organem nadzoru pedagogicznego jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Szkoła jest jednostką budżetową posiadającą wydzielony rachunek dochodów, a obsługę finansowo-księgową zapewnia Toruńskie Centrum Usług Wspólnych.

W strukturze szkoły są oddziały przedszkolne, których organizację oraz zasady funkcjonowania, a także prawa i obowiązki dzieci do nich uczęszczających i ich rodziców oraz nauczycieli tych oddziałów i ich zadania określa rozdział 11 statutu.