Realizacja Programu "Laboratoria Przyszłości"
Rok szkolny 2022/2023 Rok szkolny 2023/2024 Rok szkolny 2024/2025 Rok szkolny 2025/2026 Rok szkolny 2026/2027

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Program "Laboratoria Przyszłości" pozwoli uczniom szkół na dostęp do nowoczesnego wyposażenia szkół pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale też w ramach zajęć dodatkowych.

Nasza Szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratoria Przyszłości w kwocie: 215.400 zł, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie oraz umiejętność obsługi nowoczesnego sprzętu. Zajęcia pozwolą rozwijać postawę twórczą niezbędną we współczesnym świecie. Uczniowie otrzymają możliwość uczenia się poprzez doświadczenie.

Dzięki pozyskanym środkom udało się stworzyć cztery pracownie tematyczne: informatyczną, krawiecką, kulinarną i techniczną.

Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczono na zakup sprzętu w celu rozszerzenia wachlarza możliwości edukacyjnych szkoły.

W pierwszej transzy (60% otrzymanego wsparcia) zakupiono: ZAŁĄCZNIK NR 1

W drugiej transzy (40% otrzymanego wsparcia) zakupiono: ZAŁĄCZNIK NR 2

Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych - szkolnej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria