Laboratoria Przyszłości - 2022/2023

Grudzień 2022

W pracowni technicznej rozpoczęła się obróbka wstępna deski, z której powstaną podstawki pod gorące garnki.
(2 zdjęcia)

W pracowni krawieckiej powstały kolejne ozdoby na choinkę i maskotki. Uczennice klas 1-3 zgłębiały powoli tajniki szycia na maszynie.
(3 zdjęcia)

W okresie przedświątecznym społeczność szkolna często korzystała z pracowni kulinarnej. Uczennice z klasy 8c przygotowały słodkości na kiermasz bożonarodzeniowy. Dzieci z klasy 2c upiekły świąteczne pierniki. Cudowny zapach wypieków snuł się po całej szkole. :).
(9 zdjęć)

Montujemy i programujemy roboty z serii Krypton. Poznajemy też możliwości zestawów programowalnych płytek Arduino - na początek "hello world".
(4 zdjęcia)

Skriboty ożyły!!! Uczniowie rozpoczęli przygodę z programowaniem wizualnym.
Film 1: https://fb.watch/ipXK2nCNJF/
Film 2: https://fb.watch/ipXZRmUJBf/

W pracowni technicznej przy użyciu różnych narzędzi powstały breloki do kluczy.
(4 zdjęcia)

Pysznie, zdrowo i kolorowo. Jesienią pamiętamy w szkole o potrzebnych nam witaminach. Uczennice przygotowały zdrowe kanapki. Kiedy na dworze pada i wieje pyszna zupa każdego rozgrzeje. Podczas zajęć dziewczyny gotowały krem czosnkowy.
(4 zdjęcia)

Zajęcia w pracowni krawieckiej koncentrowały się na przygotowaniu różnych artykułów na kiermasz świąteczny. Uczennice szyły na maszynach ozdobne worki, dekorowały kartki świąteczne oraz ręcznie dziergały ozdoby na choinkę.
(11 zdjęć)

Kolejni uczniowie klas ósmych konstruują roboty z serii Krypton 0 i Krypton 6. Pierwsze roboty z serii "Krypton 0" gotowe. Pracujemy nad oprogramowaniem i komunikacją. Uczniowie z dumą prezentują swoje dzieła.
(5 zdjęć)

Ponownie zaglądamy na zajęcia w pracowni informatycznej. Uczniowie klas 1-3 kończą konstruowanie SkriBotów, zamontowali już czujniki odległości oraz diody Led. Oto efekty ich pracy.

Październik 2022

Podczas kolejnych zajęć z programowania uczniowie zapoznali się z komponentami oraz metodami konstruowania robotów SkriBotów.
(5 zdjęć)

Przygotowanie pracowni technicznej do zajęć.
(4 zdjęcia)

Pierwsze zajęcia w nowej pracowni kulinarnej rozpoczęły się od poznawania i układania wyposażenia kuchni.

Wrzesień 2022

Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach rozwijających ich zainteresowania w ramach nowo powstałej pracowni krawieckiej. Pomimo początkowych obaw powstały piękne prace. Niektóre osoby odważyły się pierwszy raz usiąść przy maszynie do szycia. Brawo!
(8 zdjęć)

We wrześniu uczniowie klasy 1c zapoznali się z robotem SkriBotem w ramach pracowni informatycznej dla klas I-III prowadzonej przez Panią Beatę Tarczewską.
(2 zdjęcia)